Deklaracja Dostępności
Zespół Przedszkoli Miejskich nr 5 w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://zpm5lodz.bip.wikom.pl
- Data publikacji strony internetowej: .
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Niektóre pliki do pobrania nie są dostępne cyfrowo - pochodzą od podmiotów zewnętrznych, dlatego zapewnienie dostępności tychże dokumentów nie leży w gestii Zespołu Przedszkoli Miejskich Nr 5 w Łodzi.
- Strona zawiera odnośniki do stron zewnętrznych, które nie są w pełni dostępne cyfrowo.
- Niektóre pliki do pobrania nie są dostępne cyfrowo (.doc, .pdf) - aktualnie trwają prace nad konwersją tych plików do wersji dostępnej cyfrowo.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: .
Data ostatniego przeglądu deklaracji: .
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej. Wyniki badania przedstawia tabela podsumowująca badanie dostępności cyfrowej.
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do: Agnieszka Jacak
- e-mail - kontakt@zpm5.elodz.edu.pl,
- telefon - 42 6376742.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Imię Nazwisko — Dyrektor Generalny Przykładowego Urzędu,
- adres: ul. Przykładowa 12, 00-111 Przykład,
- e-mail: przykladowy-adres@email.gov.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna
Przedszkole Miejskie nr 56
Przedszkole Miejskie nr 56 znajduje się przy ulicy kpt. Stefana Pogonowskiego 71 w Łodzi.
Wejście do budynku przedszkola znajduje się od strony ulicy kpt. Stefana Pogonowskiego 71. Możliwe jest wejście furtką, z której korzystają rodzice bądź interesanci, wchodząc do przedszkola w godzinach 6:00 – 17:00.
Do wejścia głównego prowadzi chodnik znajdujący się wzdłuż budynku. Wchodząc do budynku trzeba wejść po 10 schodach prowadzących do wejścia głównego. Wchodząc do budynku trzeba przejść przez dwoje drzwi. Pierwsze zewnętrzne, zamykane w godzinach 8:30 – 14:30. Drugie wewnętrzne są otwarte w godzinach pracy przedszkola. W tych godzinach rodzice bądź interesanci korzystają z dzwonka znajdującego się przy pierwszych drzwiach zewnętrznych, do których prowadzą trzy schodki.
Od strony zachodniej do budynku przylega zadrzewiony ogród z zewnętrznymi urządzeniami zabawowymi stanowiący teren zewnętrznych zabaw dzieci.
Budynek przedszkola nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym nie ma pochylni, platform oraz informacji głosowych. Nie ma również toalety dla osób niepełnosprawnych. Przy ulicy Pogonowskiego parkingi znajdują się po obu stronach ulicy (nie należących do przedszkola). Nie ma na nich wyznaczonych miejsc (kopert) dla pojazdów osób niepełnosprawnych, ale ze względu na dużą powierzchnię jest możliwe parkowanie pojazdów osób niepełnosprawnych.
Istnieje możliwość wejścia do szatni dla rodziców z psem asystującym po wcześniejszym ustaleniu tego z dyrektorem przedszkola.
Warunkiem wejścia osoby z psem asystującym jest:
- wyposażenie psa w uprząż;
- dokument potwierdzający status psa asystującego;
- okument potwierdzający wymagane i aktualne szczepienia weterynaryjne;
Wejście na teren przedszkola z psem asystującym nie zwalnia osoby z niepełno- sprawnościami z odpowiedzialności za wyrządzone szkody przez psa asystującego na terenie placówki.
W placówce nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Przedszkole Miejskie nr 199
Przedszkole Miejskie nr 199 w Łodzi zlokalizowane jest przy ulicy Łąkowej 13, mieści się w zabytkowej willi z 1905 roku.
Wejście do budynku przedszkola znajduję się od strony ulicy Łąkowej 13, przez furtkę zamykaną na zasuwkę. Po lewej stronie za furtką znajdują się stojaki na rowery dla dzieci. Do wejścia głównego prowadzi chodnik, kończący się trzema schodami prowadzącymi do wejścia. Wchodząc do budynku trzeba przejść przez dwoje drzwi. Pierwsze drzwi są otwarte, drugie są zamknięte. Są one wyposażone od wewnątrz budynku w mechanizm bezpieczeństwa, wymagają jednoczesnego naciśnięcia przycisku i pociągnięcia, co zapobiega samodzielnemu otwarciu przez dzieci. Pomiędzy drzwiami w małym przedsionku znajduję się dzwonek z którego korzystają rodzice bądź interesanci, wchodząc do przedszkola w godzinach 6.00-18.00.
Budynek przedszkola nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Placówka nie dysponuje własnymi miejscami parkingowymi. Parkowanie jest możliwe przy ulicy, około 100 metrów od wejścia do budynku. Przy wejściu głównym nie ma pochylni, platform oraz informacji głosowych. Nie ma również toalety dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i do jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem po wcześniejszym uzgodnieniu z Dyrektorem placówki.
Warunkiem wejścia osoby z psem asystującym jest:
- wyposażenie psa w uprząż;
- dokument potwierdzający status psa asystującego;
- dokument potwierdzający wymagane i aktualne szczepienia weterynaryjne.
Wejście na teren przedszkola z psem asystującym nie zwalnia osoby z niepełnosprawnościami z odpowiedzialności za wyrządzone szkody przez psa asystującego na terenie placówki.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących. Na terenie przedszkola nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego.